Sponzoruji

Iva Vejmolová – česká reprezentantka ve sportovním lezení

Jmenuji se Iva Vejmolová. Je mi 22 let a věnuji se závodně sportovnímu lezení na obtížnost.

K lezení mě přivedl táta. Moje první lezecká vzpomínka sahá až do mateřské školky, kde mě jednou odpoledne táta vyzvedl a jeli jsme na Stránskou skálu, kde jsem si popolézala v papučkách po kamenech. Popolézání mi pak trvalo ještě několik let.

V 7 letech jsem jela na svoje první závody, kde jsem se dostala hned do finále, ale výkon si sebou odnesl pár slz. Po tomto závodě jsem se zařekla, že začnu trénovat, abych vyhrála také nějaké medaile a poháry. Po dvou letech přinesl trénink své první ovoce. Vyhrála jsem nižší soutěž zvanou Lanex cup. Jednalo se o sérii závodů rozdělených pro Moravu a Čechy, mně se podařilo vyhrát celkově jak Moravu tak i Čechy. Ve stejném roce jsem se zúčastnila svého prvního mezinárodního závodu, jednalo se o Arco Rock Junior, odkud jsem si přivezla zlato z královské disciplíny v lezení na obtížnost. O rok později jsem navštívila další mezinárodní závod, tentokrát Youth Climbing Competition Marina di Ravenna, odkud jsem si přivezla zlato z disciplíny bouldering. V 11 letech jsem opět vyhrála Arco Rock Junior v lezení na obtížnost a přidala jsem k tomu první titul Mistryně ČR mládeže a zároveň jsem vyhrála celou sérii závodů Českého poháru.

Doposud jsem se stala 5x Mistryní ČR mládeže, 5x vítězkou Českého poháru mládeže a ve své sbírce mám už i titul Mistryně ČR dospělých, 2x vítězství celého Českého poháru dospělých a 1.místo z Mistrovství Slovenska dospělých.

Od 14 do 19 let jsem se mohla zúčastňovat Evropských pohárů mládeže a Mistrovstvích světa juniorů. Nejlépe jsem se umístila na 5. místě na Evropském poháru v Bulharsku a na 17. místě na Mistrovství světa juniorů v Edinburgu.

V roce 2014 jsem se zúčastnila svého prvního Mistrovství světa dospělých v lezení na obtížnost, kde jsem skončila na 23. místě, což byl nejlepší český ženský výsledek za posledních 10 let. O rok později se mi podařilo umístit na 20.místě na Světovém poháru v[1]  Kranji ve Slovinsku. Ač letošní sezóna ještě neskončila, tak se mi podařilo posunout svá maxima v lezení na skalách. Vylezla jsem svoje první 8b+ stylem PP a 8a na OS ve Španělsku a první 8c v Norsku, což patří k jednomu z nejlepších českých ženských výkonů. To ovšem není to nejcennější! Díky paní doktorce Beníškové se mi daří zamezovat vážným zraněním. Nesmírně si vážím její podpory již od roku 2014.

Iva Vejmolová

Brno, září 2017